piątek, 11 kwietnia 2014

Ewa GUBAŃSKA Laureatka festiwalu Handel w Londynie


Trzy młode talenty muzyczne

gubanska.jpg

Publikacja: 
02.04.2014 g.12:56  Aktualizacja: 02.04.2014 g.16:10


Radio Merkury przedstawia młodych utalentowanych muzyków, laureatów międzynarodowych konkursów: Adriana Furmankiewicza, Ewę Gubańską i Roberta Łagunika.
Adriana Furmankiewicza - student poznańskiej Akademii Muzycznej u profesora Piotra Zalewskiego i dr Łukasza Kuropaczewskiego otrzymał I nagrodę w grupie starszej na XVII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Czesława Dróżdżewicza w Krynicy Zdroju, który odbywał się od 15 do 22 lutego 2014 roku.

Ewa Gubańska to studiująca w Bolonii laureatka I nagrody Konkursu Haendlowskiego w Londynie.
Ewa Gubańska rozpoczęła edukację muzyczną w wieku lat sześciu w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec.
Później kontynuowała naukę w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2007 roku. Była laureatką konkursów skrzypcowych m.in.
I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. G. Ph. Telemanna oraz konkursów kameralnych we Wrocławiu i Łodzi.

W 2012 roku ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa – specjalność: skrzypce w klasie Prof. Wojciecha Malińskiego. Rok później została dyplomantką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego mgr Agnieszki Rehlis. W maju 2012 roku wykonywała w ramach XXI Festiwalu Maj z muzyką dawną we Wrocławiu partię Nerona w operze C.Monteverdiego „Koronacja Poppei”. W tym samym roku założyła wspólnie z Jakubem Kaszubą (obój) i Michałem Gajdą (akordeon) Trio „New Hormony”, w którym łączy swoje dwie pasje – śpiew i skrzypce. Zespół otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Sanoku w kategorii zespoły mieszane oraz Grand Prix na Konkursie Akordeonowym w Solcu Zdrój. Współpracuje z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Poznańska, Orkiestra Collegium F oraz L’Autunno. Brała kilkakrotnie udział w Festiwalu Wratislavia Cantans we Wrocławiu oraz Festiwalu Malta w Poznaniu. W czerwcu 2012 roku została stypendystką Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa przy Operze Narodowej w Warszawie. W marcu 2013 roku została finalistką III Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie. Uczestniczyła w kursach prowadzonych przez takich wybitnych pedagogów i kameralistów jak: Nelly Miricioiu, Axel Everaert, Helena Łazarska, Izabella Kłosińska, Olga Pasiecznik, Ewa Czermak, Ella Susmanek, Jagna Sokorska-Kwika, Esther de Bros, Paola Larini, Andrzej Dobber, Mauro Trombetta, Andreas Baumann, Włodzimierz Zalewski, Robert Nakoneczny. Od października 2013 roku jest studentką w klasie śpiewu barokowego Glorii Banditelli w Konserwatorium w Bolonii. W marcu bieżącego roku otrzymała pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Handlowskim w Londynie. Występowała tam ze znakomitą orkiestrą London Handel Orchestra pod dyrekcją Laurence Cummings. W najbliższych planach artyski jest produkcja włoskiej opery barokowej „Il Bajazet” Francesco Gasparinigo, która odbędzie się w lipcu w ramach Festiwalu Opera Barga.

pobrane.jpgEwa Gubanska ottiene il primo premio all'Handel Singing Competion 2014!

HANDEL SINGING COMPETITION

This page was updated on 19 March
HANDEL SINGING COMPETITION 2014
After an exciting Final last night the results are:
Regina Etz Prize (First)
EWA GUBAŃSKA - mezzo-soprano coloratura - Polish
Michael Oliver Prize (Second)
MARIA VALDMAA - soprano
Michael Normington Prize (Audience)
MARIA VALDMAA - soprano - Estonian
Selma D and Leon Fishbach Memorial Prizes:
SUSANNA FAIRBAIRN - soprano - British
EDWARD GRINT - baritone - British
TIMOTHY NELSON - baritone - British
The singers were accompanied by the London Handel Orchestra
conducted by Laurence Cummings.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza