niedziela, 7 kwietnia 2013

STOWARZYSZENIA PROMOCJI SPOŁECZNEJ '' POLONIK '' - UDINE


Miło jest nam poinformować, że w dniu 14 marca 2013 roku zostało powołane do życia Stowarzyszenie Promocji Społecznej POLONIK (POLONIK Associazione di Promozione Sociale), z siedzibą w Udine.

Jego powstanie było możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu grupy Polaków mieszkających w regionie Friuli-Venezia Giulia oraz pomocy i wskazówkom otrzymanym od zaprzyjaźnionych Włochów.


Stowarzyszenie ma za cel przede wszystkim promowanie kultury polskiej, integrację Polaków z regionu FVG, a także pomoc rodzinom polskim we Włoszech. Niemniej ważna w przyszłej działalności Stowarzyszenia będzie integracja międzykulturowa, dlatego POLONIK ma być w założeniu swoistym mostem łączącym różne kultury, w szczególności polską i włoską, prowadzącym do integracji rodzin i polepszenia współpracy pomiędzy różnymi grupami etnicznymi.
Stowarzyszenie zostało powołane przez 10 członków założycieli, którzy wybrali spośród siebie na trzyletnią kadencję pięcioosobowy zarząd, w składzie: Dorota Stromidło (Prezes), Natalia Kosiec (Wiceprezes), Adrian Mroczek (Sekretarz), Aneta Karwowska i Włodzimierz Borowski.

 Po intesywnych pracach  podpis .
POLONIK rozpocznie oficjalną działalność w najbliższym czasie. Przypomnijmy jednak, że z inicjatywy członków Stowarzyszenia działa już od kilku miesięcy szkółka polska dla dzieci, która, miejmy nadzieję, dodatkowo się rozwinie. Plany na ten rok są ambitne, lecz wciąż trudno mówić o konkretach. Planowane jest oficjalne rozpoczęcie działalności Stowarzyszenia pod koniec maja oraz Dzień Kultury Polskiej w Udine na jesieni. O wszystkich inicjatywach będziemy informować na bieżąco.
Zapraszamy do współpracy z nami stowarzyszenia polonijne z całych Włoch, a także wszystkich zainteresowanych Polaków (i nie tylko!), którzy chcieliby się przyczynić do rozwoju i integracji Polonii włoskiej. Czekamy na Was z otwartymi rękoma.
Na razie informacje o nas można znaleźć na stronie: friuliveneziapl.blogspot.it.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza